Genel

2022’yi Sağlıklı Geçirmek için 4 Finansal Öneri

By 25 Kasım 2021 No Comments

Yaklaşan 2022 yılı bazı konularda değişiklik yapmanız için iyi bir fırsat olabilir. Özellikle de artık hayatlarımızda “yeni normal” diye bir gerçeklik varsa. Ancak aşılması güç hedefler belirleyip bu işi oldukça zor hale getirmeniz ve kendinizde baskı oluşturmanız başarısız olmanıza neden olabilir. Bu noktada küçük ve ulaşılabilir hedefler belirlemek daha iyi bir yöntem olacaktır. Tabii bu çözüm de her hedef için uygun değildir. Neyse ki konumuz sağlık ve para olduğunda alışkanlıklarımızı ve davranışlarımızı değiştirmenin her zaman basit ve kolay yolları mevcut. Sizin için bunlardan birkaçını derledik.

#1: Haftalık bir bütçe belirleyin.

Sürekli para harcamak, bütçenize zarar vereceği gibi dış nesnelerle temasınızı artıracağı için sizi salgın riskiyle karşı karşıya bırakabilir. Bunun önüne geçmek için kendinize haftalık bir bütçe belirleyebilirsiniz. Bu tarz bir bütçe planı, sizi belirli bir harcama sınırında tutacaktır. Haftalık bütçe planına uymakta zorlanırsanız aylık planı deneyebilirsiniz. Ancak ne olursa olsun günün sonunda bütçe planınıza uymaya özen göstermelisiniz.

#2: Temassız ödemeleri kullanın.

2021 yılında yükselişe geçen temassız ödeme yöntemleri, bu yıl da hayatlarımızın vazgeçilmezi olacak. Nakitle olan teması azaltarak ödemeleri hijyenik hale getiren bu yöntemi yaşamınızın bir parçası haline getirmenizde fayda var. Bu sayede pandemi ve diğer birçok hastalığa karşı kendinizi koruyabilir, ödemelerinizi sağlıklı ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

#3: Online alışverişe yönelin.

Bu yıl market market dolaşarak salgına yakalanma riskinizi artırmak yerine online alışverişi benimseyerek sağlığınızı koruyabilirsiniz. Bunu sadece giyim, kozmetik gibi genel ihtiyaçlarınız için değil market gibi gündelik ihtiyaçlarınız için de bir alışkanlık haline getirmeniz yararınıza olacaktır. Tüm dünyada yükselişte olan online alışveriş, 2022’de sizin de vazgeçilmezleriniz arasında yer almalıdır.

#4: Harcamalarınızı sorgulayın.

Tıpkı harcamalarınız gibi satın aldığınız ürün çeşitliliğinin artması da hastalıklara davetiye çıkarabilir. 2022’de satın alımlarınızı sorgulayarak aldığınız şeylere gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını kontrol edin. Gereksiz satın alım alışkanlıklarınızdan vazgeçerek hem bütçenizi koruyun hem de temas halinde olduğunuz ürün adedini azaltarak bulaşıcı hastalıklardan uzak durun. Sonuçta hem sağlık açısından hem de finansal anlamda kazanan siz olun.

#5: İşletmeniz yeni normale hazır mı?

İçinde bulunduğumuz yeni dönemde tüketicilerin işletmelerden beklentileri de büyük oranda değişti. Artık onların beklentilerine uygun ödeme çözümleri sunmalısınız. Bakiyem’in yeni nesil ve temassız çözümleriyle müşterilerinizin beklentilerini karşılayın, yarışta öne geçin.

Leave a Reply

Instagram Reels İzlenme Satın Al