Genel

Bakiyem, 7 Milyon TL Değerlemeyle Yatırım Aldı

By 12 Eylül 2020 No Comments
Bakiyem Yatırım Aldı

Hizmet verdiği kullanıcılardan kolay, hızlı ve düşük maliyetli bir şekilde ödeme almayı amaçlayan işletmelere online ödeme çözümleri sunan yerli fintech girişimi Bakiyem, 7 milyon TL değerlemeyle aldığı ilk yatırımı duyurdu.

Girişimin yatırım turunda Bankalararası Kart Merkezi (BKM) eski Genel Müdürü ve Turkish Bank Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Özinal’ın yanı sıra son zamanlarda yüksek büyüme potansiyeline sahip girişimlere yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Alesta Yatırım yer aldı.

Finansal teknolojiler alanında uzman bir ekiple çalışmalarını yürüten Bakiyem, kurulduğu ilk günden itibaren herhangi bir teknik bilgiye gerek olmadan dakikalar içerisinde kurulabilen, kolay kullanıma sahip ödeme çözümleri ve bu çözümlere yönelik entegre modüller ile platformlar geliştirmektedir.

“Ödeme almanın en kolay yolu” mottosuyla bugüne kadar farklı sektörlerden 1500’ü aşkın firmanın alt yapısını güçlendiren ve satışlarını arttıran Bakiyem; gelecek süreçte online alışveriş pazarımıza daha fazla katkı sağlayarak Türkiye ekonomisine destek olmayı, ülkemizin nakitsiz toplum yolculuğuna ivme kazandırmayı, yerli-yabancı çok sayıda işletmeyi/kullanıcıyı yeni nesil, pratik ve pandemi sürecinde değerini bir kez daha anladığımız temassız ödeme yöntemleriyle tanıştırmayı amaçlamaktadır. Bakiyem bu doğrultuda giderek gelişmekte olan ve çok değerli oyuncuların bulunduğu ödeme sistemleri sektörümüzde söz sahibi bir şirket olmayı ve Türkiye fintech ekosisteminin lokomotif trenleri arasında yer almayı arzulamaktadır.

Bakiyem Kurucu Ortağı ve CEO’su Umut Yalçın konuya dair yaptığı açıklamada  “Pandemi nedeniyle zorlu bir süreçten geçmemize rağmen Bakiyem ekibi olarak bu dönemde dijitalleşmedeki artışla birlikte ürünlerimizi pazar ihtiyaçları doğrultusunda geliştirerek hedef kitlemize ulaşma yolunda ilerledik ve önemli bir büyüme yakaladık. Bu yatırım ile büyümemize daha hızlı bir şekilde devam ederek hedeflerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. “ dedi.

Sertaç Özinal Hakkında

Sertaç Özinal, Payfessional Bilişim A.Ş. ve RepandTile Bilişim A.Ş. şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı, Turkish Bank’ta Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlerini sürdürmektedir. 1988-1993 yılları arasında Andersen Consulting’in İstanbul ve Chicago ofislerinde Finans Yönetim Danışmanı, 1993-2004 yılları arasında Pamukbank’ta Bireysel Bankacılık’tan sorumlu Yönetici, 2004-2011 yılları arasında BKM Genel Müdürü görevlerini yapmıştır. Sertaç Özinal, 2017 Yılından itibaren finans sektörü, ödeme sistemleri, blockchain alanlarında yurtiçi ve yurtdışında fintech şirketlerine yatırım girişimlerine devam etmektedir. Sertaç Özinal, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra İşletme ve Ekonomi dallarında yüksek lisansını tamamlamıştır.

Alesta Elektronik Teknoloji Yatırım A.Ş. Hakkında

Alesta Elektronik Teknoloji Yatırım A.Ş. %100 Escort Teknoloji Yatırım A.Ş. iştiraki olarak 2012 yılı sonunda kurulmuş olup Sermaye Piyasası Kurulu mevzuatına tabi bir yatırım şirketidir. Öncelikli hedef kitlesi ürün veya hizmet üretmeye başlamış, mevcut müşterileri bulunan ve büyümeyi hedefleyen şirketler olmakla birlikte, ürün veya hizmeti hazır olmasına rağmen satış ve pazarlama sürecine geçmek için finansman ihtiyacı duyan girişim şirketleri de Alesta ilgi alanına girmektedir. Alesta, ortak olduğu şirketlere ihtiyaç duydukları sermaye, bilgi birikimini ve tecrübeyi sağlayarak kar eden başarılı birer işletme haline gelmelerini ve ülke ekonomisine kazandırmayı amaçlamaktadır.

Mevcut Alesta yatırımları arasında Veriban, Turera, EYÇ Teknoloji, EYF Teknoloji ve  Centriot firmaları yer almakta olup, son dönem bu firmalara Barty, Packupp, Bisu, Hubbox, Meloknows, Nicat, Bren ve Magistum eklenmiştir.

Instagram Reels İzlenme Satın Al