Genel

Bakiyem’in Yıllık İşlem Hacmi %92 Büyüdü

By 21 Ekim 2021 No Comments

Müşterilerinden kolay, hızlı ve düşük maliyetlerle ödeme almak isteyen firmalar için yeni nesil, online ödeme çözümleri üreten Ankara merkezli finansal teknoloji şirketi Bakiyem, son döneme ait çeşitli rakamlarını açıkladı. Paylaşılan veriler, Bakiyem’in yükselişini gözler önüne serdi. Gelin, bu verilere yakından bakalım.

Yıllık hacimde %92 büyüme 

Şirket, paylaştığı veriler için aylık, 3 aylık ve yıllık verileri göz önünde bulundurdu. Buna göre Eylül ayı 2020-2021 aralığının baz alındığı veriler, Bakiyem’in yıllık işlem hacminin %92 oranında büyüdüğünü gösterdi. Neredeyse %100’e yakın olan bu büyüme oranı oldukça dikkat çekici. 

Çeyrek bazında yükseliş 

Bakiyem’in işlem hacminde gösterdiği başarı çeyrek karşılaştırmalarında da kendini net bir şekilde ortaya koyuyor. Şirketin verilerine göre Bakiyem’in işlem hacmi, geçtiğimiz yılın 3. çeyreğine göre %95,6 büyüdü. Geçtiğimiz yıla ve bu yıla ait Temmuz – Eylül aralıklarının karşılaştırıldığı veriler, Bakiyem’in bu yıl önemli bir yükseliş trendi içinde olduğuna işaret ediyor.

Üç aylık veriler de olumlu

Olumlu tablonun etkileri 3 aylık verilerde de net bir şekilde görülebiliyor. Verilere göre Bakiyem’in işlem hacmi, 3 aylık dönemde %36 büyüdü. Bu dönemde Temmuz – Eylül 2021 aralığı dikkate alındı.

En çok çekim yapan sektör: Eğitim

Veriler incelendiğinde Bakiyem’in aylık işlem adetlerinin önemli bir yükselişte olduğu görülüyor. Ağustos – Eylül 2021 döneminin dikkate alındığı veriye göre şirketin aylık işlem adedi bu dönemde %21 arttı. Bakiyem’in ödeme hizmetleri aracılığı ile Eylül ayında en çok çekim yapan sektörler ise eğitim, tekstil, bilişim ve kozmetik oldu.

Yeni gelişmeler kapıda 

Konu hakkında görüşlerini paylaşan Bakiyem CEO’su Umut Yalçın “Oluşan olumlu tablodan çok memnunuz. Pandemi gibi oldukça zor bir dönemde bu rakamlar ışığında büyümek çok değerli. Hedefimiz ise her zaman söylediğimiz gibi çok daha fazlası. Yakında şirketimiz ile ilgili yeni gelişmeleri açıklayacağız. Şimdiden 2022’nin bizim açımızdan oldukça hareketli bir yıl olacağını söyleyebiliyoruz. Yakında yeni gelişmelerimizle tekrar görüşmek üzere.” ifadelerini kullandı.

Leave a Reply

Instagram Reels İzlenme Satın Al