Genel

Bayi Tahsilat Problemleri Nelerdir?

By 6 Kasım 2020 No Comments
Bayi Tahsilat Problemleri Nelerdir

Distribütör ve bayilik sistemi ile işlerini yürüten firmalar çoğu zaman tahsilat günlerinde karşı firma ile iletişime geçmekte problemler yaşar. Tahsilat günü oluşan iletişimsizlik sonucu firmalar mali kayıplarla karşılaşabilir. Mali kayıpların yanı sıra alınamayan ödemeler sonucu firmanın iç düzeninde de bozulmalar meydana gelebilir.

Tahsilat için bayilik sistemi ile çalışan firmalar farklı ödeme yöntemleri kullanırlar. Çek, senet, EFT ve havale gibi yöntemleri kullanan firmalar; alıcı bilgilerini iletme, karşı firma ile ödemeyi teyit etme gibi işlemler sonucu vakit kaybı gibi problemlerle karşılaşırlar. Vakit kaybının yanı sıra yazılan çeklerin karşılıksız çıkması gibi istenmeyen durumların meydana gelmesi de olasıdır. Havale ve EFT ödeme yöntemleri ise her işlemde işlem ücreti talep eder. Talep edilen bu işlemin her tahsilatta tekrarlanması, firmanız için ekstra maliyetlerin oluşumuna neden olabilir.

Bayi tahsilat sistemi ile elde edilen ödemenin ilgili departmanlar tarafından firma sistemlerine işlenmesi, bayi tahsilat problemleri arasında yer alır. Alınan ödemenin sisteme işlenmesi için genellikle muhasebe programı ve ERP programları kullanılır. Ödemenin sisteme girilmesi manuel yolla yapıldığı için uzun vakitler alabilir ve girilen bilgilerde yanlışlık olabilir. Tüm bilgilerin sisteme girilmesi, kontrol edilmesi ve revize edilmesi hem iş gücü hem de zaman kaybına sebep olur.

Bayi Bakiyem Nedir?

Firmanızın güvenliğini sağlamak ve tahsilat süreçlerinde oluşabilecek problemlerle karşılaşmamak için Bayi Bakiyem ürününden faydalanabilirsiniz. Bayi Bakiyem, distribütör ve bayilik sistemi ile çalışan firmaların karşı firmalardan ödemelerini kredi kartlarından düzenli bir şekilde elde edilmesini sağlama amacıyla oluşturulmuştur. Sanal pos ve B2B tahsilat bayi yönetim sistemi ile çalışan Bayi Bakiyem, firmalara çalıştığı müşterilerin tanımladığı bilgiler ile ödemelerin anlık takip edilmesini mümkün hale getirir. Bu sayede, firma ödemeleri güvence altına alınır ve klasik tahsilat işlemleriyle oluşabilecek zaman kaybı önlenir. Bayi Bakiyem ile günün ve haftanın her saatinde, dilediğiniz yerden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan, muhasebe programı entegrasyonu ile çalışan bu sistemle oluşabilecek sistem hatalarını ve zaman kaybını önleyebilirsiniz. Bayileriniz ile olan tahsilat problemlerinizi ortadan kaldırmak ve zamanınızı firmanızın gelişimine harcamak için vakit kaybetmeden Bayi Bakiyem ürünü için Bakiyem.com’dan teklif alabilirsiniz.

Instagram Reels İzlenme Satın Al