Genel

Black Friday Ürünleri Normalde Daha Ucuza Satılıyor

By 25 Kasım 2021 No Comments

Amerika’da yapılan bir araştırma, Black Friday çılgınlığı hakkında ilginç gerçekleri ortaya çıkardı. Araştırma şirketi Which’in raporuna göre bu dönemde indirimli olarak satışa sunulduğu iddia edilen her 10 üründen 9’u yıl içerisinde çok daha uygun bir fiyata satın alınabiliyor.

2017 yılında gerçekleştirilen araştırma için Black Friday’den önceki aylarda; aralarında TV, kamera ve fitness malzemeleri gibi ürünlerin bulunduğu 94 popüler ürünün fiyatları takip edildi. İncelenen fiyat değişimleri sonucunda ürünlerin %87’sinin yılın diğer zamanlarında daha ucuza satıldığı görüldü.

Araştırmada, çeşitli gerçek örneklere de yer veriliyor. Örneğin, 60 inçlik LG marka bir televizyon, Amazon tarafından Black Friday’de 50 sterlin indirim yapılarak 799 sterlinlik bir fiyatla satışa sunuldu. Ancak daha sonra yapılan gözlemler aynı ürünün Aralık ayı sonu ve Ocak başında en az dört gün boyunca 150 sterlin indirimli bir şekilde satıldığını gösterdi. Bir başka örnekte ise Sony Cybershot HX60B Superzoom fotoğraf makinesi incelenmiş. PC World tarafından Black Friday’de 10 sterlin indirimle 189 sterlin olarak satılan ürün, 2016 yılının Haziran – Temmuz – Aralık ve 2017 yılının Ocak aylarında ise bu fiyattan 10 sterlin daha indirimli bir şekilde satın alınabiliyormuş.

Araştırmadan çıkan sonuçlar, tüketicilerin kendilerine sunulan indirimler konusunda dikkatli olmaları gerektiğini gösteriyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm dünyada milyarlarca dolarlık Black Friday harcaması yapılması bekleniyor.

Siz de bu alışveriş döneminde sanal dünyadaki potansiyel müşterilerinize ulaşmak istiyorsanız BakiyemPOS ile tanışmanızın vakti gelmiş demektir. Hemen başvurunuzu yapın, sanal POS işlemlerinizi hızlıca halledelim, kazançlarınızı arttırın! 

Leave a Reply

Instagram Reels İzlenme Satın Al