21-10-2021
Mutluluk Etkisi Yaratan Finansal Olaylar
O unuttuğumuz kitabın arasından çıkan bir elli lira veya babamızın pantolonun cebinden çıkan yüz lira.

O unuttuğumuz kitabın arasından çıkan bir elli lira veya babamızın pantolonun cebinden çıkan yüz lira… Nasıl da gülümser mutlu oluruz o gün! İşte bazı finansal olaylar, gün içinde bizde böyle serotonin etkisi yaratıyor. Gelin bu olaylara birlikte bakalım.

Eski pantolonun cebinden çıkan para

Çamaşırları yıkamadan önce ister istemez elimiz pantolonların ceplerine gider. Özellikle elimizdeki babamızın pantolonuysa beklentimiz birazcık yüksek olur. Ya da kışın montumuzun cebinde unuttuğumuz 50 lira, dönüp dolaşıp bir sonraki sezon yine bizi bulur. Kabul edelim, böyle durumlarda çok mutlu oluruz ve tüm gün boyu bundan bahsederiz. O zaman cepleri kontrol etmeye devam!


Plansız gelen para

Bazı günler hesabımıza hiç beklemediğimiz bir yerden para yatar. Bu kimi zaman verdiğimizi unuttuğumuz bir borcun kimi zaman da iade ettiğimizi unuttuğumuz alışverişin geri ödemesi olur. Bu durum hem şaşırtır hem de bizi fazlasıyla mutlu eder. Bu durumun tam tersi de mümkündür. O yüzden siz yine de kendinizi çok şaşırtmadan alacaklarınızı takip edin. 


Hesaba yatan maaş

Ay sonuna doğru içimiz kıpır kıpır olmaya başlar. Aybaşında yapacaklarımızı, gideceğimiz yerleri ve alacaklarımızı hayal etmeye başlarız. Ve sonunda o gün gelir! Telefona bir bildirim düşer: ‘‘Maaşınız hesabınıza yattı!’’ Dünya birkaç günlüğüne güzelleşir ve tüm planlar ay sonu gelmeden gerçekleşir. Herkese bol kazançlar!

Dolu çıkan akbil

Durakta bekliyorsunuz ya da metroya girdiniz. ATM’ye bakıyorsunuz ama kartınızı evde unutmuşsunuz! Şimdi ne yapacaksınız? İnsanlardan ‘bir tane bana da basabilir misiniz?’ diye ricada bulunmaya hazırlanıyorsunuz ama utanıyorsunuz. Dur bakalım dediniz şu akbil belki doludur, bir basalım. Akbilinizi turnikeye doğru yaklaştırdınız ve o da ne! Akbil boş değilmiş. İşte sizi tüm gün gülümsetecek bir an. Hadi yine iyisiniz


Ertesi Günü Gelen Ödeme

Kimi zaman beklemediğimiz bir ödemenin ertesi gün hesabımıza yattığını görürüz. Bu durum bizi hem şaşırtır hem de çok mutlu eder. Bakiyem Sanal POS ile bu mutluluğu yaşamak mümkün! Bakiyem ile artık tahsilat bekleme derdine son. Bakiyem kullanıcıları işine odaklanıyor çünkü tüm ödemeler ertesi gün hesaba yatıyor!

Sanal POS başvuru için tıklayın.

Bakiyem