Genel

Evden Ekstra Gelir Elde Etmenin 4 Yolu

By 23 Kasım 2020 No Comments
Evden Ekstra Gelir Elde Etmenin 4 Yolu

Tüm dünya olarak oldukça zor bir dönemden geçtiğimiz açık. Salgının ne zaman ortadan kalkacağı ve yarının ne olacağı, yanıtı oldukça güç sorular. Durum böyle olunca ayağını yorganına göre uzatmak, gereksiz harcamalardan kaçınmak ve hatta ekstra gelir kaynakları yaratmak hepimiz için oldukça değerli hale geldi. Biz de bir araştırma yaparak şu sıralar evlerimizden ekstra kazanç sağlamanın yollarını gözden geçirdik. Umarız içeriğimiz dileyen herkese katkı sağlar diyerek sizleri belirlediğimiz kazanç yöntemleriyle baş başa bırakıyoruz.

Freelance çalışın.

Sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama ve çeviri gibi uzaktan çalışmaya müsait yetenekleriniz varsa freelance çalışmanın tam zamanıdır. Arkadaşlarınız, iş çevreniz veya Bionluk, SadeceOn gibi freelance siteler aracılığıyla evde geçirdiğiniz süre zarfında çeşitli işler yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Bunların hiçbiri sonuç vermedi mi? Yeteneklerinizle ilgilenebilecek kişi veya kurumları bularak onlara mail atın. Mutlaka bu çabanızın karşılığını görecek ve kendinize ekstra gelirler yaratmayı başaracaksınızdır.

Eğitimler düzenleyin.

Karantina günleri, dijital platformlar aracılığıyla yapılan canlı yayınların ve video görüşmelerin oldukça popüler hale geldiği bir dönem oldu. Şu sıralar webinarlar ve Zoom görüşmeleri hiç olmadığı kadar hayatlarımızın merkezinde. Siz de bilgilerinizle katkı sağlayabileceğiniz kişiler olduğunu düşünüyorsanız online kanallar üzerinden çeşitli eğitimler düzenleyerek bu durumu kazanca dönüştürebilirsiniz. Eğitimlerinizi video konferans uygulamaları üzerinden yapabileceğiniz gibi Udemy gibi online eğitim platformları aracılığıyla da kullanıcılarla buluşturabilirsiniz.

Döviz takibi yapın.

Kenarda biraz paranız ve evde boş vaktiniz varsa birikiminizi değerlendirerek kendinize yeni kazançlar yaratabilirsiniz. Artık neredeyse tüm bankaların mobil şubelerinde var olan döviz ve kıymetli madenler bölümü üzerinden altın, dolar, euro veya diğer yatırım araçlarını satın alarak karantina günlerinde zamanla hesabınızdaki paranın artmasını sağlayabilirsiniz. Bunu yaparken sabırlı olmayı ve uzmanların görüşlerini takip etmeyi de unutmayın.

Online dünyada satış yapın.

Salgınla mücadele ettiğimiz şu günler aynı zamanda online satışların altın dönemini yaşadığı günler olarak hafızalarımızdaki yerini aldı. Bu durumu avantaja çevirerek kazanç elde etmek mümkün. Örneğin, evde yaptığınız el emeği çeşitli ürünleriniz varsa bunlara, son dönemin popüler satış kanallarından olan Instagram’da müşteri bulabilirsiniz. Bakiyem olarak sosyal medya üzerinden yapacağınız satışlarda yanınızdayız. Sosyal Medya Satış çözümümüzle hemen ücretsiz bir şekilde ürünlerinizi sergilediğiniz bir web sayfası oluşturabilir ve bu sayfanın linkini Facebook, Instagram, WhatsApp gibi sosyal mecralarda paylaşabilirsiniz. Bu sayede ürünlerinizi online olarak satabilir, ödemelerini kredi kartıyla güvenli bir şekilde alabilir ve detaylı işlem/sipariş takibi yapabilirsiniz. Böylece karantina sürecinde bir yandan hobilerinize vakit ayırırken bir yandan da yeni gelirler elde edebilirsiniz.

Instagram Reels İzlenme Satın Al