Sanal Pos

QR Kod ile Temassız Ödeme

By 17 Haziran 2020 No Comments

QR Kod İle Temassız Ödeme

Bugün hepimiz, bir QR kodunun ikonik siyah beyaz kare tasarımına aşinayız. Özellikle akıllı telefonların yaşamımızın her alanında kullanımındaki artış, QR kodlarının büyük ölçüde benimsenmesine yol açtı ve artık alışveriş, film, reklam vb. neredeyse her yerde QR kod görmeye başladık.

Quick Response (Hızlı Yanıt) kısaltması olan QR, başlangıçta otomotiv endüstrisinde ağırlıklı olarak üretim, takip ve nakliye için kullanılmış olsada şu anda mobil ödeme hizmetlerinin önemli bir parçasıdır.

QR Kod Nasıl Çalışır?

QR kodları ve barkodlar arasındaki en büyük fark, QR kodlarının hem kağıttan hem de ekrandan taranabilmesidir. QR kodlarını hem uygulamalarda hem de online mağazalarda görmenizin nedeni budur.

Bir QR kodunu taramak için sadece kameralı bir telefona sahip olmanız yeterlidir. Günümüzde, kullanıcıların QR kodlarını en kolay şekilde taramalarına izin veren birçok QR kodu tarama uygulaması da bulunmaktadır. QR Kod kullanımında kullanıcının tek yapması gereken telefon kameralarını açmak ve QR kodunu taratmaktır.

QR Kod İle Ödeme Faydaları

QR kod ile ödeme çözümü tüm potansiyel müşterilerinize ulaşmanıza yardımcı olur ve size çeşitli avantajlar sağlar.

Anında Ödeme Alma

QR kodlarını kullanmanın en büyük avantajlarından biri, anında ödemeyi kolaylaştırmasıdır. QR kodları üzerinden ödeme yapmak, diğer ödeme yöntemlerine kıyasla son derece hızlıdır. Bir kullanıcının yapması gereken tek şey QR kod tarama uygulamasını açmak, QR kodunu taramak ve ödemeyi işleme koymayı onaylamaktır. Birkaç saniye içinde ödemeler yapılır.

Üst Düzey Güvenlik

QR kodlarıyla ödeme yapmak çok güvenlidir. Çünkü QR kodu sadece bilgi alışverişinde kullanılan bir araçtır ve QR kodları ile aktarılan tüm veriler şifrelenir.

Kurulumu kolay

QR kodu ödemelerini ayarlamak son derece kolaydır. Bir altyapıya ihtiyacınız yok. Yalnızca kameralı bir akıllı telefon ve basılı veya elektronik formda bir QR kodu gerekir. Ödemeler için QR kodlarının kullanılması, yüksek maliyetli pos cihazları veya ödemeler için kullanılan diğer özel ekipmanların gerekliliğini de ortadan kaldırır.

QR Kod ile temassız ödeme almaya nasıl başlayabilirsiniz?

Bakiyem.com’un sunduğu QR Kod İle Öde çözümünü kullanarak temassız ödeme almaya hemen başlayabilirsiniz.

Bakiyem.com hesabınızdan oluşturduğunuz QR kodunu müşterinizin cep telefonundan okuttuğunuzda, ödeme sayfası doğrudan müşterinizin telefonunda açılır ve müşteriniz kart bilgilerini kendisi girerek ödemesini tamamlar.

QR Kodla ödeme sayesinde ödeme işlemi, müşterilerinizin kart ve iletişim bilgilerini talep etmeye gerek kalmadan kolay ve güvenli bir şekilde tamamlanırken, siz de tahsilatlarınızı hızlı bir şekilde alırsınız.

Bakiyem QR Kodla ödeme çözümümüz hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.