Genel

Sanal Pos Nedir, Nasıl Alınır?

By 26 Şubat 2021 No Comments
Sanal Pos Nedir

Nakit kullanımı tüm dünyada giderek azalıyor. Durum böyle olunca yeni nesil ödeme yöntemlerinin önemi bir kat daha artmakta. Bu yöntemlerden olan sanal poslar ise günümüzde işletmelerin en çok tercih ettiği ödeme altyapılarının başında geliyor. Bu içeriğimizde sanal pos kavramının detaylarından ve bu ödeme yöntemine nasıl sahip olabileceğinizden bahsedeceğiz. Hazırsanız başlayalım!

Sanal Pos Nedir?

Sanal pos, işletmelerin kredi ve banka kartlarından tahsilat yapabilmesini sağlayan bir pos yazılım sistemidir. İşletmeler, sanal pos yazılımlarını kullanarak online alışveriş aracılığıyla müşterilerinden ödeme alırlar. Sanal pos; ticaretin her iki tarafı için güvenli, hızlı ve pratik bir ödeme deneyimi oluşturur.

Sanal POS sistemi, ürün ya da hizmetlerini online alışveriş ile E-Ticaret sitelerinden banka kartı ve kredi kartı ile ödeme alabilmek için kullanılır. POS (Point of Sale) cihazlarının sanal versiyonu olarak bilinmektedir ve VPOS (Virtual Point Of Sale) olarak da ifade edilir.

Sanal POS Ne İşe Yarar?

Kullanıcıların mağazalarda yaptıkları harcamaları kredi kartlarıyla ödemelerini sağlayan pos cihazlarının dijital versiyonu olan sanal poslar, internet alışverişlerine ait ödemelerin yine kredi kartı üzerinden ödenebilmesini mümkün kılıyor. Sanal pos sayesinde bir siteden alışveriş yapan müşterilerin, sitenin ödeme formu üzerinden ilettikleri kart bilgileri, güvenli bir şekilde bankaya ulaşıyor ve provizyon alınıyor.

Sanal Pos Avantajları Nelerdir?

Online alışveriş hacminin arttığı günümüzde sanal pos teknolojisi işletmeler için olmazsa olmaz teknolojilerden biri haline gelmeye başladı. İşletmeler için önemli gelir kaynaklarının kapısını aralayan bu teknoloji, kullanıcıların ise kolay, pratik, hızlı ve güvenli ödemeler yapmasını sağlıyor. Bu doğrultuda sanal pos teknolojisinin sunduğu avantajlara yakından baktık. Firmanız için bir sanal pos hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız bizimle iletişim sayfamız üzerinden bağlantı kurabilir ve konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Hadi başlayalım!

7×24 Tahsilat Avantajı

Sanal pos teknolojisinde tüm işlemler internet üzerinden gerçekleşir. Böylece firmalar internet bağlantısı bulunan her yerden 7 gün 24 saat, diledikleri an tahsilat yapabilir.

Hızlı ve Güvenli Ödeme Avantajı

Sanal pos servislerinde bulunan gelişmiş teknolojik altyapı, firmaların tahsilatlarını internet üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapmalarını sağlar. Bu korumalı yapı aynı zamanda kullanıcıların da ödemelerini güvenli bir şekilde gerçekleştirmelerini mümkün kılmaktadır.

Satış Avantajı ile Rekabet Gücünüz Artar

Firmalar, internet üzerinde açtıkları mağazalardan sadece imaj odaklı dönüş beklemezler. Satış hedefi de işletmelerin bu mecralardan en önemli beklentileri arasındadır. Bu noktada sanal pos servisleri devreye girer. Bu servisler, basit ve kolay arayüzleri ile kullanıcılara zahmetsiz bir ödeme deneyimi yaşatarak işletmelerin kazanç elde etmesini sağlar.

Takip ve Raporlama Kolaylığı Avantajı

Düzenli takip ve detaylı raporlamalar, işletmelerin çalışmalarından daha fazla verim elde etmesini sağlar. Sanal pos hizmetlerinde firmalara tüm işlemlerle ilgili raporlar sağlanır. Firmalar, çalışmalarının sonuçlarını bu raporlar üzerinden takip ederek işlerine sağlıklı bir şekilde yön verebilirler.

Sanal POS Nasıl Çalışır?

Sanal pos çalışma şekli en basit anlamıyla, internet üzerinden satılan bir ürün veya hizmetin özel aracı ödeme yazılımı ile tahsilat edilmeni sağlayan sistemdir. Bu yazılımlar, SSL şifreleme tekniğiyle uyumlu bir şekilde çalışır. Banka veya ödeme şirketi, kullanıcıların yaptığı provizyonu alınmış işlemlerin tutarlarını kredi kartı limitlerinden düşerek üye işyerinin banka hesabına geçirir. İşlemler aynı zamanda sürekli olarak kaydedilir ve düzenli olarak raporlanır.

Sanal POS’un çalışma şekli mağazalarda bir ürün veya hizmet almak için pos cihazına kredi kartı veya hesap kartınızı okutarak ödemeniz gerçekleşiyor ise, Sanal POS’ta ise internet üzerinden satın alınan ürün ya hizmetin ödemesini yapmak için girilen kart bilgileri ile firmanın banka hesabına, kendi hesabınızdan ödemenin geçmesidir. Burada POS cihazı mağazada fiziksel olarak temas edebildiğiniz bir cihaz iken, internet ortamında ödeme ekranında yer alan Sanal POS’dur.

Sanal Pos Nasıl Alınır?

Sanal pos hizmetini, bu alanda faaliyet gösteren ödeme kuruluşlardan alabilirsiniz. Bakiyem olarak ödeme teknolojileri ve sanal pos alanındaki yıllara dayanan deneyimimiz ile size bu konuda hizmet vermeye hazırız. Müşterilerinizden kolay, hızlı ve düşük maliyetlerle ödemelerinizi almak için bizimle hemen iletişime geçin. İşletmenizi Bakiyem’in avantajları ile tanıştırmak ve kazançlarınızı artırmak için birlikte çalışmaya hemen başlayalım.

Sanal Pos Nedir Nasıl Alınır
Sanal Pos Nedir Nasıl Alınır

Sanal Pos Başvuru Nereden Yapılır?

Sanal pos, firmaların özel cihaz veya telefon hatlarına gerek olmadan internetten ödeme alma imkanı sağlayan web tabanlı bir uygulamadır. Sanal pos sistemi ile kredi kartı, banka kartı ve online ödeme imkanı olan tüm kartlardan tahsilat kabul edebilirsiniz. Sanal pos başvurusunda bulunmak için tüzel kişi olmanız gerekir.

Sanal pos için gerekli belgeler bankaların prosedür ve gerekli gördüğü evraklara göre şunlardır;

  • Vergi Levhası
  • İmza sirküleri
  • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi (Ticari ortaklıklı bir firma ise)
  • Nufüs cüzdanı örneği
  • Ortalık var ise ortaklık sözleşmesi

Sanal POS başvuru adımları;

  • bakiyem.com/sanal-pos sayfasında yer alan başvuru formunu doldurun.
  • Onay sürecinde web siteniz veya satış yapmak istediğiniz platform kontrol edilir.
  • Banka ve tarafımızca Sanal POS başvuru işleminiz onaylanması sonrasında sizinle iletişime geçeriz.
  • Firmanın sitesine entegrasyon işlemi için bilgi ve gerekli entegrasyon dokümanı verilir.
  • Uygulama ve test ödemeleri ile Sanal POS başvuru süreciniz tamamlanır.
Sanal Pos Nedir?

Sanal pos, online alışveriş sitelerinde ürün veya hizmetin bedelini ödemek için kredi kartı ve banka kartı kullanılarak yapılan işlemdir. Sanal Pos Başvurusu için uzman ekibimiz ile görüşebilirsiniz.

Sanal Pos Ne Demek?

Sanal POS, VPOS (Virtual Point Of Sale) olarakta bilinmektedir. Fiziksel mağazaların ödeme almak için kullandığı POS (Point of Sale) cihazlarının aynı özelliklerini internet ödemelerini de almak için kullanılan bir sistem yazılımıdır.

Sanal POS Kimler Alabilir?

Şahıs firması, limited veya anonim şirket türleri gibi vergi levhası bulunan tüzel kişi ve işletmeler sanal pos alabilir.

Sanal Pos Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sanal POS sayfamınız da yer alan başvuru formunu doldurduktan sonra en kısa süre de size geri dönüş yapılıp bilgi verilecektir.

Sanal Pos Güvenli mi?

Sanal POS sisteminin bir web sitesine entegre olabilmesi için banka belli bir güvenlik kriterlerini zorunlu tutmaktadır. Sanal POS entegrasyon işlemi tamamlanmış ve onay almış web sitelerinden ödemelerinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Sanal POS, normal pos cihazları ile aynı ve doğrudan banka sistemine bağladır.

Sanal POS Ücreti Ne Kadar?

Sanal POS fiyatı banka ve aracı kuruluşun komisyon oranlarına göre farklılık göstermektedir. Sanal POS yıllık abonelik fiyatları için iletişime geçebilirsiniz.

 

Instagram Reels İzlenme Satın Al