Genel

Sanal Pos Nedir, Nasıl Alınır?

By 26 Şubat 2021 No Comments
Sanal Pos Nedir Nasıl Alınır

Nakit kullanımı tüm dünyada giderek azalıyor. Durum böyle olunca yeni nesil ödeme yöntemlerinin önemi bir kat daha artmakta. Bu yöntemlerden olan sanal poslar ise günümüzde işletmelerin en çok tercih ettiği ödeme altyapılarının başında geliyor. Bu içeriğimizde sanal pos kavramının detaylarından ve bu ödeme yöntemine nasıl sahip olabileceğinizden bahsedeceğiz. Hazırsanız başlayalım!

Sanal pos nedir?

Sanal pos, işletmelerin kredi ve banka kartlarından tahsilat yapabilmesini sağlayan bir pos yazılım sistemidir. İşletmeler, sanal pos yazılımlarını kullanarak online alışveriş aracılığıyla müşterilerinden ödeme alırlar. Sanal pos; ticaretin her iki tarafı için güvenli, hızlı ve pratik bir ödeme deneyimi oluşturur.

Ne işe yarar?

Kullanıcıların mağazalarda yaptıkları harcamaları kredi kartlarıyla ödemelerini sağlayan pos cihazlarının dijital versiyonu olan sanal poslar, internet alışverişlerine ait ödemelerin yine kredi kartı üzerinden ödenebilmesini mümkün kılıyor. Sanal pos sayesinde bir siteden alışveriş yapan müşterilerin, sitenin ödeme formu üzerinden ilettikleri kart bilgileri, güvenli bir şekilde bankaya ulaşıyor ve provizyon alınıyor.

Nasıl çalışır?

Sanal pos yazılımları, provizyonun güvenli bir şekilde alınmasını sağlamayı amaçlar. Bu yazılımlar, SSL şifreleme tekniğiyle uyumlu bir şekilde çalışır. Banka veya ödeme şirketi, kullanıcıların yaptığı provizyonu alınmış işlemlerin tutarlarını kredi kartı limitlerinden düşerek üye işyerinin banka hesabına geçirir. İşlemler aynı zamanda sürekli olarak kaydedilir ve düzenli olarak raporlanır.

Nasıl alınır?

Sanal pos hizmetini, bu alanda faaliyet gösteren ödeme kuruluşlardan alabilirsiniz. Bakiyem olarak ödeme teknolojileri ve sanal pos alanındaki yıllara dayanan deneyimimiz ile size bu konuda hizmet vermeye hazırız. Müşterilerinizden kolay, hızlı ve düşük maliyetlerle ödemelerinizi almak için bizimle hemen iletişime geçin. İşletmenizi Bakiyem’in avantajları ile tanıştırmak ve kazançlarınızı artırmak için birlikte çalışmaya hemen başlayalım.